Öne Çıkanlar eğitim MEB eyt RT EBA TV Ortaokul TBMM

Gelişim Seninle Projelerinden Eğitime Tam Destek

Üniversite çağındaki gençlere 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri geliştirme, farklı kültürleri tanıma, dil engeli nedeniyle erişemedikleri bilgilere www.gelisimseninle.com üzerinden erişme fırsatı sunan ve gençleri iş dünyasına hazırlayan bp Türkiye’nin gençlik projesi Gelişim, Seninle kapsamında hibe desteği alan projeler hayata geçiyor.

Gençleri destekleyen sosyal sorumluluk projesi Gelişim, Seninle’nin danışma kurulunca belirlenerek hibe ve takım koçluğu almaya hak kazanan toplam 28 sosyal fayda odaklı proje, kulüp mensubu öğrencilerin aldıkları kapasite geliştirme eğimlerinin ardından uygulamaya geçerek; ulusal ya da yerel çapta yaşadıkları bölgenin ihtiyaçlarına çözümler sunuyor. 

Gelişim, Seninle kapsamında geliştirilen üç proje, eğitim alanına yönelik çözümleri ile fark yaratıyor. bp Türkiye çalışanlarının takım koçluğu desteği ile eğitim alanında geliştirdikleri projelerini hayata geçiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu 7-12 yaş aralığındaki çocukları robotik kodlama ile tanıştırmayı amaçlayan çeşitli etkinlikler düzenlerken Ankara Üniversitesi Biyoloji Topluluğu (ANÜBİT), Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Alahan Mahallesi’ndeki Lalahan İlköğretim Okulu’na biyoloji laboratuvarı kurulmasını sağlayarak biyoloji temelli etkinliklerle çevre bilincinin arttırılması hedefini gerçekleştirdi. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi IEEE-NEU Kulübü ise yerel yönetimler ile iş birliği sağlayarak dezavantajlı koşullarda eğitim gören öğrencilere kodlama, rubik küp, mühendislik tanıtımı ve arduino gibi eğitimler düzenledi.

Gelişim, Seninle’nin hayata geçirilen projeleri ile gurur duyduğunu, gerçekleşen her proje ile mutlu olduğunu belirten bp Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan konuyla ilgili açıklamasında; “Gelişim, Seninle’deki her bir gencimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü her bir kulübün hayata geçirdiği sosyal fayda projesi; geleceğe dair içimi umutla dolduruyor. Ne mutlu ki bp Türkiye’de eğitimi topluma ve geleceğe en önemli yatırım olarak görüyoruz. bp Türkiye ailesi olarak gençlerimiz bu denli önemli bir konuda farkındalık sahibi oldukları için gurur duyuyoruz. Eğitim konusunda hayata geçen üç ayrı projenin de destekçisi ve takipçisi olacağız” dedi. 

Gelişim, Seninle projesi kapsamında 2019’dan bu yana 33 ilden, 60 üniversitenin 91 kulüp ya da topluluğundan 552 öğrenci kapasite geliştirme eğitimlerine katılırken, gençlere toplamda 62 oturumda, 124 saat eğitim verildi. Bu eğitimlerde 31 bp Türkiye çalışanı Gelişim, Seninle gönüllüsü olarak yer aldı. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu Hakkında: 

ODTÜ Robot Topluluğu, genelini ODTÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu hevesli öğrenciler tarafından Şubat 2000’de, akademik program dışı etkinliklerle robot ve robotik alt sistemleri tasarım ve uygulamalarını teşvik etmek; çeşitli uzman disiplin alanlarında kazanılmış bilgi ve becerilerini takım çalışması ve ruhu içerisinde aktarmayı sağlamak amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk Robot Topluluğu’dur.

Ankara Üniversitesi Biyoloji Topluluğu (ANÜBİT) Hakkında:

Ankara Üniversitesi Biyoloji Topluluğu (ANÜBİT), 2010 yılında biyolojinin sadece bir ders olmadığını, aslında baktığımız her yerde var olduğunu herkese anlatmak için kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Bünyesinde biyoloji bölümünden öğrencilerin yanı sıra biyolojiye ilgi duyan farklı bölümlerden öğrencileri de barındıran topluluk, bu alanda bilinç ve farkındalığı arttırabilmek için üniversite bünyesinde faaliyetler yürütmeye devam etmektedir.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi IEEE-NEU Kulübü Hakkında:

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi IEEE-NEU Kulübü 4 Mart 2019 tarihinde elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan bir teknik organizasyon olan IEEE’nin bir alt kolu olarak kurulmuştur. Enerji Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar bölümleri öğrencilerinin çabalarıyla kurulan bu topluluk, teknik ve sosyal alanda eğitimsel ve proje bazlı faaliyetler yürütmeye devam ediyor.

Gelişim, Seninle Hakkında 

Dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Türkiye’de, gençleri geleceğe taşıma hedefiyle başlatılan Gelişim, Seninle’nin herkes tarafından ücretsiz olarak erişilebilen bir dijital platformu (www.gelisimseninle.com ) bulunuyor. 

Dijital öğrenme platformuna ek olarak; proje kapsamında, üniversite kulüp ve topluluklarına yönelik online kapasite geliştirme eğitimleri veriliyor. bp Türkiye çalışanlarından oluşan gönüllüler, Liderlik ve Yönetişim, İletişim ve Kaynak Geliştirme, Üye Yönetimi, Etkinlik ve Proje Yönetimi ve Sürdürülebilir Yaşam olmak üzere 5 modülde eğitim veriyor. Burada amaçlanan kulüplerin kalkınmasına destek olarak, onların her alanda yapacakları çalışmalara dolaylı biçimde katkı sunmak. 

Projenin başladığı 2019 yılından bu yana 33 farklı şehirden 60 üniversitenin 91 öğrenci kulübündeki 552 genç ile pek çok farklı konuda bireysel aksiyonlara ilişkin teori, vaka ve grup çalışmaları yapıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.