Öne Çıkanlar lk mezunları 2020YKS CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz TÜZDEV Genel Başkanı Opr. Dr. Kemal Tekden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Yön Koleji'nin hedefi eğitimde fark yaratmak

Öğrenci merkezli bakış açısı, çocuklara yaşam boyu öğrenme olgusu aşılayacak eğitim sistemi ile fark yaratacaklarını belirten Yön Koleji Müdürü İsmail Altıner, “Anaokulundan liseye kadar tüm öğrencileri en güncel uygulamalarla bilgi, teknoloji, bilim, sanat, spor, dil zenginliği ile yoğurarak, sürekli gelişen ve değişen dünyaya hazırlayacağız. Başarı odaklı, özgüvenli, mutlu, sorumluluk sahibi, dünya vatandaşı çocuklar yetiştireceğiz” dedi.

Anaokul, ilkokul ve ortaokul eğitimine farklılık getirmeyi hedefleyen Yön Koleji, kültürel, sanatsal ve sosyal yönü gelişmiş, ulusal ve uluslararası değerlerle donanmış, özgüveni yüksek, ülkesine ve dünyaya olumlu katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek için önemli adımlar atıyor. Öğrenci merkezli bakış açısı, çocuklara yaşam boyu öğrenme olgusu aşılayacak eğitim sistemi ile fark yaratan Yön Koleji, İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil eğitimi, robotik ve kodlama, spor ve sanat aktiviteleri, yurtdışındaki seçkin eğitim kurumlarıyla öğrenci değişim programı gibi imkânlarıyla eğitim hayatına iddialı bir giriş yaptı.

Uzman, genç ve dinamik eğitimci kadrosu

İstanbul Çamlıca’da, kolay ulaşılabilen bir konumda olan Yön Koleji, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde ilk öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor. Yön Koleji Müdürü İsmail Altıner; başarı odaklı, özgüvenli, mutlu ve sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmek, onları hayata hazırlamak için tüm olanaklarını seferber ettiklerini söyledi. Altıner, “Her biri alanında uzman, genç ve dinamik eğitimci kadromuz, son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarımız, sanat ve spor faaliyetleri için hazırladığımız özel alanlarımızla çocuklarımıza farklı ve iddialı bir eğitimin kapılarını aralıyor, onların hayallerine, geleceğine yön veriyoruz” dedi.

Maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim

İsmail Altıner, okul binasında 50’si anaokul, 200’ü ilkokul, 200’ü ortaokul olmak üzere toplam 450 öğrenciye en iyi fiziki şartlarda eğitim verilebileceğini söyledi. Sınıfların maksimum 20 öğrenciden oluşacağını dile getiren Altıner şöyle devam etti: “Sınıflarımız her yaş düzeyine uygun eğitim araçlarıyla donatıldı. Akıllı tahtalarla teknolojik olarak sınıf ortamı zenginleştirildi. Fen, Bilgisayar, 3D laboratuvarları, Müzik, Resim, Bale, Satranç, Akıl Oyunları, Cooking, Piyano, Drama, Kodlama ve Robotik Atölyeleri çocuklarımızın kendini en iyi şekilde ifade edebileceği ve geliştireceği şekilde hazırlandı.”

Anadil düzeyinde İngilizceye ek ikinci dil

Tamamen yabancı öğretmenlerle anadil düzeyinde İngilizce öğreteceklerini vurgulayan İsmail Altıner şunları söyledi: “İngilizcenin yanı sıra kullanabilecekleri seviyede Fransızcayı ikinci dil olarak vereceğiz. Ayrıca yurtdışındaki seçkin eğitim kurumlarıyla yaptığımız işbirliği çerçevesinde öğrenci değişim programları olanağımız var. Öğrencilerimize belirli dönemlerde farklı ülkelerdeki okullarda eğitim görerek, değişik kültürlerle tanışma olanağı da sunacağız. Böylece, onların birer dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunacağız.”

Bilim, sanat ve spora özel önem veriyoruz

İsmail Altıner, okulun Değerler Eğitimi Programı’nda yer alan demokratik bilinç, iş birliği, akademik bilinç, özgüven, sorumluluk, girişimcilik gibi temel değerlerin uygulanması için öğrencilere sınıf içinde ve dışında fırsatlar verdiklerini söyledi. Bu doğrultuda çocukları toplumsal olaylara bakış açısı kazandırmak için en az bir sosyal sorumluluk projesine dahil ettiklerini vurgulayan Altıner şöyle devam etti: “Yön Koleji’nde araştırmacı, sorgulayıcı, hak ve özgürlükler savunucusu bireyler yetiştireceğiz. Öğrencilerimizi hem sanat hem sporun en az bir dalında belirgin yeterliliğe ulaştıracağız. Çocuklarımız en az bir müzik enstrümanını kullanabilecek, ileri düzeyde bilişim teknolojisi yeterliliğine sahip olacak.”

Velilere çocuğunu online izleme fırsatı

Veli Bilgilendirme Sistemi ile velilere çocuklarını diledikleri anda online izleme fırsatı sunacaklarını vurgulayan İsmail Altıner sözlerini şöyle tamamladı: “Yön Koleji olarak öğrencilerimizi anaokulundan liseye kadar en güncel uygulamalar ile bilgi, teknoloji, bilim, sanat, spor ve dil zenginliğiyle yoğurarak, sosyal sorumluluk projeleri ile sürekli gelişen ve değişen dünyaya hazırlayacağız. Dünyaya yön verecek, lider bireyler yetiştireceğiz. Başarılı öğrencilerimize yüzde 100’e varan burs imkânı sunacağız. Eğitim modelimizle Türkiye’nin örnek okullarından biri olmak için çok çalışacağız.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.