Öne Çıkanlar Prof. Dr. İvet Bahar Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Nalbant Kanıta Dayalı Eğitim Boğaziçi Üniversitesi Uzmanı Dr. Hüseyin Yağmur Duraksoy

ide eğitim dünyasına merhaba diyor

Eğitim kadrosu, anlayışı ve uygulamalarıyla dünyada örnek teşkil etme vizyonuyla yola çıkan ide okulları eğitim hayatımıza yeni bir soluk getiriyor.

Eğitim her insanın hayatına dokunan ve onun hayatını doğrudan etkileyen bir konu olduğu için, doğal olarak üzerinde en çok konuşulan alanlardan biri olmaya devam ediyor. Türkiye’de hangi konu tartışılırsa tartışılsın, sonu eğitimle ilgili iyi niyet ve beklentilerle tamamlanıyor. Eğitim bundan sonraki yıllarda da Türkiye’nin en önemli konularından biri olacak.

Sürekli eğitim kalitesinin nasıl artacağını konuştuğumuz bu ortamda, eğitim kalitesi konusunda iddialı bir kurum olan ide okulları eğitim hayatımıza merhaba diyor. Salih Kılıç, İsmail Katmerci ve Levent Olguner gibi önemli iş adamlarının eğitim camiasının tecrübeli ismi Bünyamin Çelikten’le birlikte kurdukları ve çalışanlarının da hissedar olarak yer aldığı ide okulları, özellikle eğitim kadrosu konusunda çok iddialı bir şekilde yola başlıyor. ide okulları Türkiye’de eğitim sisteminde kalitesi, konumu ve yaklaşımı ile öncü ve lider kurumların başında gelmeyi amaçlıyor.

GÜÇLÜ EĞİTİM KADROSU

İde; uzun yıllardır eğitim hayatının içerisinde bulunan öğretim, idarecilik ve yönetim alanlarında derinlemesine tecrübeleri ve birikimleri olan bir ekip tarafından kurulan ve yönetilen bir kurum. Sürekli gelişime ve eğitimin sonsuz bir yolculuk olduğuna inanan ide, öğretmen ve yönetici kadrosunun en güncel uygulamaları ve gelişmeleri yakından takip etmesi ve kullanması için de kapsamlı bir gelişim programı ortaya koyuyor. Böylelikle eğitim kadrosunun günümüzün gerektirdiği vizyon ve gelecek odaklı anlayışı güçlü biçimde desteklemesi sağlanıyor.

“Biz eğitimciler çok şanslıyız. Herkes gelecek için tahminde bulunurken, biz onu şekillendirmek için çalışıyoruz. Bugünkü emeklerimizin karşılığı karşımıza gelecek olarak çıkıyor.” diyen ide okulları Kurucu Genel Müdürü Bünyamin Çelikten, ide okullarının güçlü kadrosuyla kısa sürede eğitim sektörünün kalite konusunda lokomotif kurumlarından biri olacağını ifade etti.

“HEDEFİMİZ, KALİTEYE YATIRIM”

Önceliklerinin büyümek veya yeni şubeler açmak olmadığını özellikle vurgulayan Bünyamin Çelikten, ide okullarının yaklaşımını kısaca “Biz sürekli olarak eğitim kalitesine yatırım yapacağız. Tecrübeli kadromuz sayesinde her öğrencimiz üst düzey bir eğitim alacak. Kısaca önceliğimiz kalite, kalite, kalite olacak” şeklinde ifade etti.

ide okullarının güçlü bir kurumsal bakış açısıyla Çamlıca’da açılacağını vurgulayan Çelikten, eğitim kadrosuna özellikle çok önem verdiklerini ifade etti. Hedeflerinin ide okullarının adını duyan herkesin bu okulun eğitim kadrosunun kalitesinden, vizyonundan ve eğitim konusundaki heyecanından bahsetmesini istediklerini söyledi. Çelikten “Biz de bu alanda deneyimli bir ekip olarak hem Türkiye’deki hem de dünyadaki eğitime değer katacak, en değerli varlıklarımız çocuklarımızı hayata kusursuz bir şekilde hazırlayacak, eğitimcilere gösterilen saygıyı çok daha üst noktalara taşıyacak bir eğitim kurumunu sizlerle tanıştırmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bünyamin Çelikten kimdir?

1978 Kütahya Tavşanlı’da doğdu. Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Maltepe Üniversitesinde İşletme alanında doktora yapmaktadır. Eğitim sektöründe 15 yıldır yöneticilik yapan Bünyamin Çelikten en son Doğa Koleji’nin genel müdürlüğünü yapmıştır.

Salih Kılıç kimdir?

1953 yılında Sivas’ta doğdu. 1978 yılında İzmir’de Akçelik Demir Çelik’i kurdu. Bugün Gebze, İzmir ve Konya’da 3 fabrikada 50.000 metrekarenin üzerinde bir alanda hizmet veren Türkiye’nin önemli demir çelik sanayi kuruluşlarından biri olan Akçelik Demir Çelik’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir.

İsmail Katmerci kimdir?

1949'da Konya Yenice'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'ni bitirdi. Sanayici ve ihracatçı olarak ticari faaliyetlerini sürdürdü. İsmail Katmerci 22. Ve 23. Dönem İzmir Milletvekili olarak Mecliste görev yapmıştır. Halen Savunma Sanayi ve kamu kurumları için araç ve araç üstü ekipmanlar üreten Katmerciler A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Levent Olguner kimdir?

1967’de Bolu’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Mühendisliği bölümünü bitirdi. Çeşitli kurumlarda profesyonel olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında Boğaziçi Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketini kurdu. Halen bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.